Brzesko – Niedzielny Obiad w takt walca

Lis 29, 2017 | KKS, Niedzielny Obiad

21 listopada 2017 r brzescy seniorzy spotykali się w Sali Bankietowej „Ostoja” w Brzesku na „Niedzielnym obiedzie dla seniora”.

Przy stole zasiadło 30 osób, 14 seniorów z Kolpingowskiego Klubu Seniora, 10 seniorek, które jako niezrzeszone w klubie zostały zaproszone do senioralnej kolpingowskiej społecznosci.

Miłym akcentem spotykania było to, że wspólnie z nami zasiedli do stołu V-ce Starosta Ryszard Ozóg, V-ce Burmistrz Jerzy Tyrkiel oraz osoby, które odpowiedziały na nasz apel i pomogły w wyremontowaniu sali, w której działa Klub Seniora. Nie zabrakło też Prezesa Stowarzyszenia ks. Prałata Zygmunta Bochenka, który poprowadził modlitwę przed obiadem.

I tak zasiedliśmy przy wspólnym stole. Przy stole, gdzie można było nie tylko zjeść obiad, ale być ze sobą, śmiać się, bawić, wspominać i cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil. Dzięki gościnności właścicieli sali, spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Było bardzo sympatycznie i bardzo smacznie.

Nie można pominąć, iż uczestnicy spotkania obiadowego mogli sobie przypomnieć „jak to było, gdy się młodym było”. Dokonała tego zaproszona przez naszą koleżankę profesjonalna nauczycielka tańca. Potrafiła zręcznie zainteresować wszystkich tańcem, tak że po upływie 10 minut wszyscy uczestnicy byli na parkiecie, poruszając się w takt walca.

Myślę,że pomysł „Kolpingowskich Obiadów dla Seniora” to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Kolpingowski Klub Seniora pozyskał nowych członków, świadomych swojej nowej roli społecznej i zmotywowanych do pracy.

Animator lokalny projektu,
Krystyna Plichta