KKS Maków Podhalański – Niedzielny Obiad i wycieczka do Krakowa

Lis 30, 2017 | KKS, Niedzielny Obiad

Wycieczka do kina na film „Dwie korony”

W ramach projektu „Niedzielny Obiad dla Seniora” w KKS Maków Podhalański został zorganizowany wyjazd seniorów do kina Cinema City w Krakowie. Wycieczka odbyła się 24.10.2017 r. i wzięli w niej udział seniorzy niezrzeszeni, którzy byli we wrześniu uczestnikami „niedzielnego obiadu”, oraz seniorzy będący członkami KKSu. W sumie 35 osób wraz z opiekunami.

Byliśmy na filmie o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie korony”. Po projekcji filmu, który był bardzo dobrze przyjęty przez wszystkich, pojechaliśmy do Centrum św. Jana Pawła II. Większość naszych seniorów była tam po raz pierwszy. Po zwiedzaniu i krótkiej modlitwie, udaliśmy się na kawę i ciasto do pobliskiej kawiarenki.

Wyjazd był bardzo udany, dopisała nam pogoda i humory. W głowie pozostały miłe wspomnienia i plany: „gdzie by się wybrać następnym razem?”.

Dla wielu z naszych seniorów, myślę że dla większości, był to pierwszy wyjazd do dużego miasta od wielu lat, i oczywiście pierwsza wizyta w tak nowoczesnym kinie. Bardzo cieszyliśmy się, że mogliśmy sprawić tyle radości i dostarczyć tylu wrażeń. Wszystko się podobało, a kawa smakowała wyśmienicie.

Niedzielny Obiad

18.11.2017 r. w makowskim KKS odbył się kolejny z zaplanowanych „niedzielnych obiadów dla seniora”. Udało nam się zaprosić i ugościć 12 seniorów niezrzeszonych. Niektórzy z nich byli z nami po raz kolejny, ale troje seniorów brało udział w obiedzie po raz pierwszy.

Myślę, że jest to nasz mały sukces, bo w ramach tegorocznego projektu sześcioro nowych seniorów udało się namówić do wyjścia z domu i spędzenia czasu w miłej atmosferze z rówieśnikami. Jest to tym bardziej obiecujące, bo większość z nich chce z nami spotykać się w przyszłości.

KKS Maków Podhalański,
Małgorzata Jancarz